Facebook, a firma | Część 1

W tej serii wpisów będziemy dzielić się najbardziej przydatnymi wskazówkami zarządzaniem strony na Facebooku. W tym artykule chcielibyśmy przedstawić kilka funkcjalności Facebooka, z których wielu z nas korzysta  na co dzień (lub dopiero zacznie korzystać).
Zapraszamy!

 

Nowość – Facebook Shops

Twórcy facebooka nie zwalniają tempa i stale zaskakują swoich użytkowników. Tym razem nowością, która będzie niezwykle przydatna dla każdego biznesu, jest Facebook Shops. Jak działa to narzędzie i co daje? Odpowiadamy poniżej.

Co daje nowa funkcja?

Facebook Shops to narzędzie, które daje możliwość stworzenia własnego sklepu przez dane firmy. Co ważne, rozpoczęcie takich działań będzie całkowicie bezpłatne i kompatybilne z fanpage’m. Prawdziwym novum będzie jednak jedna dodatek do Facebook Shops, czyli opcja sprzedaży zakupów na żywo. Wszystkie te narzędzia wprowadzone zostaną również na Instagramie, co z pewnością upłynni procesy sprzedażowe!

Konfiguracja takiego sklepu wymaga jednak odpowiedniej wiedzy i wcześniejszego przygotowania, o czym warto pamiętać planując tę formę kampanii reklamowej.

Piksel facebooka: czym jest i jakie korzyści niesie?

W dzisiejszych czasach internetowe narzędzia internetowe stale się zmieniają. Szczególnie za sprawą social mediów, zaczynamy uzyskiwać coraz to nowsze możliwości. Jednym z rozwiązań, który już jakiś czas temu zagościł na naszym rynku jest piksel facebooka. Czym jest i jakie możliwości daje? Wyjaśniamy poniżej.

Czym jest piksel facebooka?

Piksel facebooka możemy określić, jako narzędzie analityczne reklam, które pozwala na dostęp szeregu danych związanych z działaniami podejmowanymi przez użytkowników strony. Piksel z Facebooka to kod, który umieszczasz na swojej stronie internetowej. Zbiera on dane, które pomogą Ci śledzić konwersje z reklam na Facebooku, optymalizować reklamy, budować docelową publiczność dla przyszłych reklam, a także remarketować je do osób, które już podjęły jakieś działania na Twojej stronie. Działa on poprzez umieszczanie i uruchamianie plików cookie do śledzenia użytkowników w interakcji z Twojej strony internetowej i reklamy na Facebooku.

Co daje stosowanie piksela Facebooka?

Zastosowanie piksela niesie za sobą wiele korzyści min.:

  • daje możliwość kierowania reklamy do właściwej grupy odbiorców,
  • zwiększa wpływy,
  • pozwala na profesjonalny pomiar wyników kampanii.

Te cechy sprawiają, że coraz więcej osób korzysta z tego rozwiązania.

Rola chatbotów w dzisiejszych czasach

Sprzedaż internetowa sprawiła, że rosnąca konkurencja, doprowadziła do nowych oczekiwań ze strony e-konsumenta. Dzisiaj, już nie tylko liczy się cena i rodzaj produktu. Ważna jest również jakość i szybkość obsługi klienta. Idealnym narzędziem, które zaspokaja wcześniej wymienione oczekiwania kupujących, są oczywiście chatboty. Chatbot to po prostu program komputerowy, który symuluje ludzkie rozmowy. Zasadniczo chatbot umożliwia pewną formę interakcji między człowiekiem a maszyną. Interakcja ta odbywa się za pomocą komunikatów pisemnych lub głosu. Chatbot jest zaprogramowany tak, aby działał niezależnie od operatora ludzkiego.

 

Chatboty i ich popularność

Wielu potencjalnych klientów ma podobne pytania, które najczęściej dotyczą ceny, sposobu wysyłki, czy konkretny statusu zamówienia. Odpowiednio zaprogramowany chatbot potrafi w kilku prostych krokach zbadać potrzeby e-konsumenta i odpowiedzieć na rozmaite wątpliwości.

Takie działanie nie tylko zmniejsza nakład pracy, ale również, pozwala zapanować na sprawnym procesem sprzedaży w przypadku dużych kampanii reklamowych i zwiększyć przychody.

Call Now Button