Darmoszki – Darmowe narzędzia | Część #4

#Darmoszki to seria wpisów o darmowych linkach, plikach oraz programach, które mogą przydać się zarówno doświadczonym, jak i początkującym projektantom oraz freelancerom.
Dziś serwujemy wam graficzny Misz-masz. Odzyskacie kolor zapomnianych zdjęć, nauczycie się szkicować, odkopiecie archiwalne wyglądy stron czy poznacie kolorystykę najbardziej znanych marek na świecie.

www.colourise.sg

Pokoloruj swoje czarno-białe fotografie

Potrzebujesz odzyskać kolor na starych, ale cennych zdjęciach?

Colourise radzi sobie dobrze z obrazami o wysokiej rozdzielczości, na których wyraźnie widać ludzi oraz naturalną scenerię.  Dzięki temu program jest w stanie zidentyfikować prawidłowe obiekty na obrazie i pokolorować je w wiarygodny sposób.

www.tinypng.com

Bezstratna kompresja obrazów

TinyPNG to strona do kompresji plików PNG i JPEG, która wykorzystuje inteligentne techniki kompresji stratnej, aby zmniejszyć rozmiar twoich plików. Efekt procesu jest prawie niewidoczny, ale robi bardzo dużą różnicę w rozmiarze pliku, dążąc do tego, aby nasze witryny były szybsze i przyjemniejsze w użyciu. Kompresowanie zdjęć za pomocą strony Tiny jest całkowicie bezpłatne.

www.sneakpeekit.com

Gotowe arkusze wireframe-ów do wydruku

Lubisz szkicować za pomocą ołówka i kartki papieru? Musisz zaplanować aplikację mobilną lub stronę internetową? W procesie twórczym pomogą ci gotowe siatki od Sneakpeekit, które możesz wydrukować na swojej domowej drukarce.

Do wyboru mamy 7 gotowych gridów:

  • 1x siatka precyzyjna
  • 1x widok przeglądarki
  • 4x widok przeglądarki
  • 2x widok mobilny
  • 4x widok mobilny
  • 1x widok tabletowy
  • 4x widok tabletowy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Format_arkusza

Standardowe rozmiary arkuszy papierowych

Pomocna strona z wymiarami arkuszy papieru według normy ISO 216, które mogą być pomocne przy wydruku materiałów czy w rysunku technicznym. Znajdziemy tu 38 gotowych formatów, począwszy od 4A0 do C7/6, podzielonych na rodzaje oraz szeregi. Strona dzieli również formaty na system: Brytyjski, Japoński oraz Amerykański.

www.archive.org/web/

Archiwum stron internetowych

To utworzone w 2001 roku amerykańskie archiwum, które pozwala użytkownikowi przenieść się w czasie i przejrzeć zbiór aż 424 miliardów archiwalnych witryn, z możliwością wyboru dostępnej daty zapisu. Portal umożliwia przechwytywanie, zarządzanie i wyszukiwanie zbiorów treści cyfrowych. Również sami użytkownicy mogą przyczynić się do rozbudowy bazy, mając możliwość dodawania własnych stron.

www.smallpdf.com/pl

Edytuj swoje pliki PDF

Bardzo przydatna strona dzięki której szybko skonwertujemy lub wyeksportujemy pdf-a. Dodatkowo na stronie możemy dokonać kompresji dokumentów, nawet do 30%. Aplikacja posiada 19 narzędzi do edycji plików. SmallPdf udostępniła również rozszerzenie dla Google Chrome, dzięki temu możemy edytować swoje pliki z poziomu przeglądarki.

www.wordmark.it

Sprawdź jakie posiadasz fonty

Wordmark to narzędzie, przy pomocy którego możemy sprawdzić jak wygląda tekst, napisany fontem zainstalowanym na naszym komputerze. Druga opcja to podgląd tekstu napisanym fontem prosto od Google Fonts. Ponadto możemy sprawdzić jak krój prezentuje się na tle ciemnym i jasnym z możliwością powiększania jego rozmiaru oraz formatowaniem tekstu.

www.webgradients.com

Pięknie podane gradienty

WebGradients to darmowy zbiór 180 świeżych i ładnych dla oka gradientów liniowych, których możemy użyć np. do tła naszej strony internetowej. Gradienty dostępne są w formacie png, sketch oraz psd, a dodatkowo oszczędzając czas, jednym kliknięciem możemy skopiować kod źródłowy CSS. Grafiki są bezpłatne i gotowe do użytku komercyjnego lub osobistego.

www.duotones.co

Generator efektu duotone

Duotones to graficzne narzędzie, dzięki któremu w prosty sposób możemy nałożyć na zdjęcie dwukolorowy efekt duotone. Na stronie poprawimy własne fotki albo skorzystamy z darmowego banku zdjęć. W edytorze wybieramy dwa dowolne kolory lub dobieramy je z przygotowanej już wcześniej palety. Gotowe fotografie możemy zapisać na dysku lub udostępnić w social mediach.

www.findguidelin.es

Kolory znanych marek

FindGuidelin to strona, na której można łatwo i szybko znaleźć wytyczne brandów najbardziej znanych marek. Stąd pobierzemy wszystkie logotypy, ikony, przyciski czy aktualne palety kolorów. Portal skupia się głównie na firmach związanych z mediami społecznościowymi, ale znajdziemy tu również takie słynne firmy jak: Firefox czy Android.

Smacznego! 🙂

Call Now Button