Darmoszki – Darmowe kursy, testy, szkolenia i wykłady | Część #3

#Darmoszki to seria wpisów o darmowych linkach, plikach oraz programach, które mogą przydać się zarówno doświadczonym, jak i początkującym projektantom oraz freelancerom.
Znane nam z mediów społecznościowych osoby zapoczątkowały akcję #zostanwdomu. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, my również przyłączamy się do tej inicjatywy i serwujemy wam listę darmowych kursów, testów, szkoleń czy wykładów, z których każdy może skorzystać w wolnej chwili. Do dzieła!

www.kursownik.pl

Kursownik to serwis edukacyjny, na którym znajdziesz kursy online przeznaczone głównie dla studentów uczelni artystycznych. Również informatycy znajdą coś dla siebie, możemy podszkolić się dzięki kursom Html, Java czy Github. Łącznie na stronie widnieje 15 “kursowników” dla osób lubiących pochłaniać w dużych dawkach wiedzę.

www.ferrante.pl/books/html

“Moja pierwsza strona internetowa w HTML5 i CSS3” autorstwa Damiana Wielgosika to darmowa książka o podstawach HTML-a i CSS-a, językach, w których tworzone są witryny i aplikacje internetowe. Jak pisze autor, po lekturze ponad 100 stron poznasz zasady i dobre praktyki budowania stron internetowych. Kurs zawiera 15 lekcji, łącznie z cennymi poradami autora w końcowym rozdziale.

www.kobietydokodu.pl/kurs-javy

“Poznaj Javę” autorstwa Kobiet kodu to kurs który krok po kroku prowadzi przez tworzenie pozornie prostej aplikacji, omawiając po drodze te elementy języka, które są potrzebne w codziennej pracy. Jak piszą autorzy, w opracowanych przez nas lekcjach znajdziecie krótki wstęp teoretyczny, praktyczne przykłady i zadanie do rozwiązania. Każda lekcja zawiera odniesienie do dokumentacji i oficjalnych kursów, dzięki czemu można uzupełniać swoją wiedzę na bieżąco.

www.uideo.net/videos

Uideo to aż 558 filmów z 69 konferencji dla projektantów, programistów oraz właścicieli produktów, nie tylko cyfrowych. Znajdziemy tu prezentacje o UX, interfejsie użytkownika, zarządzaniu projektami, projektowaniu graficznym, tworzeniu aplikacji mobilnych czy użyteczności produktów. Wszystkie konferencje dostępne są w języku angielskim.

www.startupjobs.pl/testy

Strona StartupJobs oferuje testy językowe, z programowania oraz marketingu. Dla marketingowców przygotowane zostały testy z Google Analytics oraz SEO. Oba dostępne w dwóch językach, polskim oraz angielskim. Programiści mogą zmierzyć się z zagadnieniami związanymi m.in. z PHP, CSS, Androidem czy Pythonem. Sprawdzian językowy umożliwia nam zmierzyć się z językiem angielskim w dwóch wersjach: zwykłym oraz dla informatyków. Podsumowując, autorzy dają nam dostęp do 16 testów.

akademia.pracasport.pl/kurs/organizacja-pracy

Internetowa platforma akademii PracaSport.pl daje nam możliwość odbycia kursu online pt. “Efektywna organizacja pracy i osiąganie celów”. Jak piszą autorzy, to kurs dla wszystkich, którzy chcą poprawić wydajność swojej pracy, lepiej planować zadania, dbać o właściwy balans praca – odpoczynek i efektywnie pracować zdalnie. Tutaj dowiemy się jak wyznaczać cele i wytrwale dążyć do ich realizacji. Poznamy techniki, które usprawnią pracę zarówno w biurze, jak i w domu.

akademia.pracasport.pl/kurs/linkedin

Kolejny darmowy kurs od PracaSport.pl. “Profesjonalny profil na LinkedIn” to kurs dla wszystkich osób, które chcą się nauczyć jak efektywnie korzystać z platformy LinkedIn – od budowania wizerunku, po znalezienie wymarzonej pracy. Dzięki niemu stworzysz efektywny profil na LinkedIn i zrozumiesz, dlaczego warto to zrobić. Dowiesz się jak budować swój profesjonalny wizerunek, poszerzać sieć kontaktów i dać się znaleźć pracownikom z branży HR.

learndigital.withgoogle.com/internetowerewolucje/courses

Internetowe rewolucje to platforma edukacyjna od Google. Znajdziemy tu 25 kursów dla początkujących, podzielony na 3 kategorie: dane i technologia, marketing internetowy oraz rozwój kariery. Po każdym szkoleniu mamy możliwość uzyskania certyfikatu jego ukończenia który będzie zawierał: imię, nazwisko, datę wystawienia oraz logo Google i IAB Europe.

www.excelszkolenie.pl

Wolny czas warto również poświęcić na naukę excela. “Szkolenie Excel” autorstwa Przemysława Szyperskiego to 16 godzin filmów do samodzielnej nauki najpopularniejszego arkusza kalkulacyjnego w wersjach: 2003, 2007, 2013 oraz 2016 w wersji angielskiej. Każdy typ kursu podzielony jest na 4 moduły: Podstawy Excel, Excel dla Zaawansowanych, Excel dla Ekspertów oraz Visual Basic for Applications (VBA).

Smacznego! 🙂

Call Now Button