Darmoszki – Darmowe banki video | Część #2

#Darmoszki to seria wpisów o darmowych linkach, plikach oraz programach, które mogą przydać się zarówno doświadczonym, jak i początkującym projektantom oraz freelancerom. Dziś przedstawiamy wam listę 10 przydatnych linków z darmowymi bankami filmów.

www.lifeofvids.com

Life of Vids – Strona z całkowitym brakiem ograniczeń praw autorskich, osobistych jak i komercyjnych. Jedynym ograniczeniem jest redystrybucja do 10 filmów. To oznacza że na danej jednej stronie możesz osadzić tylko do 10 filmów z kolekcji Life od Vids. Autorzy zachęcają do zapłacenia przysłowiowego piwa lub wzmianki na twojej stronie tak aby zachęcić ich do tworzenia kolejnych klipów wideo. Strona posiada 8 kategorii: miasto, niebo, dron, jedzenie, natura. biuro, ludzie i woda.

www.vidsplay.com

Vidsplay – Użytkownik otrzymuje niewyłączne prawa do używania i pobierania materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości bez konieczności uiszczania opłat licencyjnych za każde użycie. Nagrania można za darmo wykorzystać do projektów osobistych i komercyjnych. Można je bezpłatnie pobierać, edytować i remiksować. Jedynym wymogiem jest to, aby dodać widoczny link kredytowy do Vidsplay.com. Tutaj znajdziemy 20 kategorii.

www.pixabay.com/pl/videos

Pixabay –  To społeczność kreatywnych osób, które rozpowszechniają wolne od praw autorskich pliki wideo. Wszelka zawartość jest udostępniona pod Licencją Pixabay, pozwalającą na kopiowanie, modyfikowanie i rozpowszechnianie ich bez pytania oraz bez przypisywania autorstwa, nawet w celach komercyjnych.

www.pexels.com/videos

Pexels – Wszystkie filmy w Pexels są bezpłatne a uznanie autorstwa nie jest wymagane lecz zawsze mile widziane. Możecie bez problemu i dowolnie modyfikować produkcje.

www.coverr.co

Coverr – Założyciele firmy Veed.me która na co dzień zajmuje się produkcją wideo, postanowili stworzyć poboczny projekt którego głównym celem była pomoc filmowcom, studentom filmówek oraz przedsiębiorcom. Filmy opublikowane na Coverr.co mogą być używane bezpłatnie do pobierania, kopiowania, modyfikowania. Możesz ich używać do celów komercyjnych i niekomercyjnych.

www.mazwai.com

Mazwai – Źródło bezpłatnych nagrań i ruchomych obrazów, stworzonych z jedną wyraźną misją: dać twórcom z całego świata bezpłatny dostęp do pięknych nagrań z prostym licencjonowaniem. Produkcje udostępnione są na dwóch licencjach: Creative Commons 3.0 (CC-BY 3.0) gdzie musimy podziękować autorowi klipu, oraz na licencji Mazwai, gdzie nie ma potrzeby uznania autora.

www.wedistill.io

Distill – To darmowe i wyselekcjonowane filmy w jakości HD do użytku osobistego i komercyjnego, objęte licencją Creative Commons Zero.

www.dareful.com

Dareful – Całkowicie darmowe źródło klipów wideo 4K które możemy pobrać i używać w dowolny sposób również w projektach komercyjnych, z dystrybucją na cały świat. Są one objęte licencją międzynarodową Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0. Założyciel portalu Joel Holland uważa, że ​​wysokiej jakości materiały filmowe powinny być dostępne dla wszystkich, nie tylko dla dużych studiów budżetowych.

www.splitshire.com/category/video-2

SplitShire – Ideą tej koncepcji jest symbioza dwóch słów, w których „shire” oznacza hrabstwo, zamknięte środowisko, dla niektórych, w tym przypadku związane z prawami autorskimi i „split”, który oznacza dzielenie się częścią tego hrabstwa ze wszystkimi.

SplitShire został założony w prostym celu, aby ożywić fotografie, które zostałyby zapomniane. W ciągu prawie dziesięciu lat autor zgromadził wiele plików, które gromadziły kurz na dysku twardym. Każdy może korzystać ze SplitShire, od projektantów, blogerów, twórców stron internetowych, guru marketingu społecznościowego aż po firmy.

www.mixkit.co/free-stock-video

Mixkit – Jego licencja umożliwia bezpłatne korzystanie z dowolnych filmów w komercyjnych i niekomercyjnych projektach. Możemy je pobierać, kopiować, modyfikować, rozpowszechniać, publicznie pokazywać i emitować. Uznanie nie jest wymagane, jednak portal będzie wdzięczny za wpisanie autora na stronę www. Jeśli potrzebujesz oszałamiającego klipu wideo, ale nie masz czasu ani zasobów, odkryj całkowicie darmowe klipy wideo do tła witryny, teledysków, filmów promocyjnych, reklam i innych.

Smacznego! 🙂

Call Now Button