Szukanie obrazem

Czy znałeś tą funkcję Google?

Przeglądanie grafik za pomocą Google zdarzało Ci się pewnie nie raz. Czy wiedziałeś, że poza wpisywaniem słów kluczowych istnieją również inne metody wyszukiwania obrazów ?

Narzędzie Google Grafika dostępne jest w Polsce już od 9 lipca 2002 roku. Jego celem jest ułatwienie wyszukiwania interesujących nas treści za pomocą obrazu. Za przeszukiwanie zasobów oraz ich odpowiednie indeksowanie odpowiedzialny jest Googlebot, który dobiera słowa kluczowe oraz odpowiednio je indeksuje.

JAK  TO DZIAŁA ?

Jeśli chcesz sprawdzić funkcjonalność tego narzędzia wejdź na  https://www.google.pl/imghp?hl=pl . Oprócz standardowego miejsca na wpisanie tekstu mamy również ikonę aparatu.

Po jej kliknięciu otwiera nam się dodatkowe okno. Możesz tu wpisać url obrazu, który Cię interesuje lub skorzystać z opcji „Prześlij obraz” i wybrać go ze swojego dysku.
Możliwe również jest przeciągnięcie obrazu metodą drag and drop wprost w okno przeglądarki.

Kolejną opcją jest pobranie dodatkowych rozszerzeń dla przeglądarki Chrome i Firefox. Po ich ściągnięciu wystarczy, że najedziesz na obrazek prawym klawiszem myszy i wybierzesz opcję szukania w Google Image.

Oczywiście większość zasobów znalezionych w Google chronione jest prawami autorskimi i nie możesz ich wykorzystywać bez zgodny autora.  Nie wszystko jednak stracone. Jeśli chcesz znaleźć zdjęcia i użyć ich na swojej stronie lub funpage’u skorzystaj z zaawansowanego wyszukiwania grafik http://www.google.com/advanced_image_search i wybierz odpowiednie zastosowanie poszukiwanej grafiki w polu „prawo do użytkowania”.

Call Now Button