Program Amazon Millitary rusza w Polsce

Amazon ma w Polsce pięć magazynów i stale rekrutuje do nich nowych pracowników. Teraz otwiera się na byłych żołnierzy, zwłaszcza oficerów. Proponuje im karierę w wojskowym stylu. Najlepsi po kilku latach mogą zarządzać już swoją małą armią 5 tysięcy pracowników. – czytamy na Money.pl

O

Program Amazon Military, który w USA jest obecny już kilka lat planowo będzie wprowadzony w Europie do końca roku. Obecnie następnym krajem w kolejności jest Polska, gdzie pierwsi z oficerów już zrekrutowano.

– Program dedykuje się byłym oficerom i starszym podoficerom z dużym doświadczeniem, zarówno w polskiej armii, jak i np. w szeregach NATO, którzy sprawdzili się w roli dowódcy i są zaznajomieni z prowadzeniem operacji logistycznych oraz pracą z nowoczesnymi technologami – opowiada Marzena Więckowska, PR manager Amazona w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Amazon zapewnia, że dotyczy to każdego, kto nosił polski mundur, niezależnie od stopnia. W ten sposób ten program adresuje do tych, którzy w wojsku sporo osiągnęli. Na przykład oficerski stopień. Na co mogą liczyć w szeregach Amazona? Oczywiście firma zapewnia, że były żołnierz z sukcesami na koncie może liczyć na karierę w iście wojskowym stylu.

e-commerce, allegro, olx, ebay, comart, sprzedaz, seo

– Na początek oficer otrzyma stanowisko Area Managera w centrum logistyki i będzie nadzorował 50-100 pracowników. Następnie awans następuje po 6-12 miesiącach na stanowisko Operations Managera, odpowiedzialnego za realizację projektów krajowych i międzynarodowych i zarządzającego ok. 200 osobami. Po kolejnych dwóch latach znów otrzyma możliwość promocji – tym razem na Senior Operations Managera, który zarządza połową centrum. Ostatecznie pod koniec pięcioletniego okresu najlepsi obejmą stanowisko General Managera – mówi Więckowska w rozmowie z Money.pl. Dodaje, że taki menedżer ma pod sobą od 3 do 5 tys. osób. W większości światowych armii tyloma ludźmi zarządza oficer w randze pułkownika.

Amazon w Polsce posiada pięć centrów logistyki e-commerce:

1) w Poznaniu,

2) Kołbaskowie pod Szczecinem,

3) Sosnowcu (centrum obecnie na etapie rozruchu) i

4) i 5) we Wrocławiu, o łącznej powierzchni ponad 580 tys. mkw.

Amazon zapewnia, że poszukuje oficerów do wszystkich polskich centrów logistycznych, które są we Wrocławiu, Poznaniu, Kołbaskowie koło Szczecina oraz w Sosnowcu. Niektórzy będą potem też mogli dostać się do międzynarodowych oddziałów firmy. Oczywiście firma nie zdradza, na jaką pensję może liczyć były dowódca. Firma zapewnia jednak, że proponuje “konkurencyjne wynagrodzenie i atrakcyjne benefity”.

Więcej na Money.pl

Call Now Button